Kobczyk i Pluszcz

Jesteśmy firmą produkcyjno-handlowo-usługową. Posiadamy zarówno produkty gotowe takie jak pościel, ale również szyjemy tekstylia na wymiar, który Państwo podacie podczas zamawiania produktu. Produkt ten zostanie dla Państwa przygotowany z najwyższą starannością i wysłany w ciągu 4-7 dni roboczych.

Tkaniny

Piękne tkaniny dekoracyjne – szeroki wybór

Tkaniny dekoracyjne to świetny sposób na nadanie naszemu wnętrzu oryginalnego charakteru. Bez względu na to, czy wykorzystamy je do uszycia zasłon, poszyć na poduszki czy obić naszych mebli, zmiana będzie widoczna gołym okiem. Odrobina inwencji i kreatywności wystarczy, by stworzyć przytulną i niepowtarzalną aranżację.

Projektując swoje wnętrze nie zawsze powinniśmy iść na przysłowiową łatwiznę.

Nie ograniczajmy się do wzorów, które proponują nam sklepowe wystawy. Postawmy na oryginalność i z dostępnych tkanin dekoracyjnych stwórzmy wyjątkowe dodatki. Dzięki różnorodności wzorów i rodzajów tkanin będziemy mogli wykreować elementy pasujące do dowolnie wybranego stylu.

Piękne tkaniny każdemu wnętrzu nadadzą odpowiedni charakter. Warto jednak przed zdecydowaniem się na ich użycie, nieco dowiedzieć się o różnych właściwościach różnych gatunków tkanin. Innego gatunku musimy użyć, jeśli chcemy wykorzystać daną tkaninę jako obicie meblowe, innego jeśli wybieramy poszycia na poduszki. Bawełna, jedwab, wełna to naturalne i przyjemne w dotyku tkaniny. Nie będą one jednak dobrym wyborem na tkaniny obiciowe ze względu na problemy z wywabianiem plam czy niską trwałość. Najlepszym rozwiązaniem pod tym kątem będą za to tkaniny mieszane, np. mikrofaza czy flock.

Kolejnym bardzo częstym wykorzystaniem tkanin są zasłony, ale również w tym wypadku nie każdy gatunek będzie tak samo dobry. Zasłony powinny być wykonane z tkaniny, która będzie łatwa w pielęgnacji i nie będzie łatwo ulegać zagnieceniom. Najczęstszym gatunkiem wybieranym do tego rodzaju dekoracji jest woal, perkal czy blackout. Zadanie wyboru odpowiedniej tkaniny znacznie ułatwiają sami producenci, którzy przy konkretnym produkcie od razu umieszczają informację, do jakich elementów możemy dany materiał wykorzystać. 

Znacznie przyjemniejszym wyborem niż gatunek, jest wzór tkaniny. Jednak i pod tym względem musimy się wykazać odrobiną wiedzy. Niekorzystne połączenie wzorów może zepsuć aranżację całego pomieszczenia. Wyraziste wzory sprawiają, że nasz projekt jest dużo ciekawszy, ale bardzo często też ciężki w odbiorze. Aby zachować optymalną spójność należy wybrać kolor bazowy naszej aranżacji. Najbardziej udane projekty cechują się powtarzalnością koloru w przynajmniej kilku elementach. Najnowsze trendy cechują się jednak pozornym niedopasowaniem wzornictwa. Przekonanie o tym, że w danym wnętrzu możemy sobie pozwolić wyłącznie na jeden mocny wzór, dawno już jest nieaktualne. Coraz częściej wyznacznikiem dobrego gustu są połączenia pozornie nieoczywiste.

Tkaniny

Aktywne filtry